Forresti odborně

Jak si Apple poradil s dotěrnou reklamou

16. 10. 2017 | Martin Petrášek

Nový prohlížeč Safari, který Apple uvolnil ke stažení pro počítače i mobily, zasadil cílené reklamě přímo smrtící ránu – umožnil uživatelům zablokovat sledování jejich aktivit, bez kterého cílená reklama neví, na koho cílit.

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část V. – Velké opakování

2. 10. 2017 | Radek Šafránek

Je tu poslední, pátá část našeho seriálu o bezpečnosti. A jak se říká, opakování je matkou moudrosti. Proto je tu shrnutí těch nejdůležitějších bezpečnostních zásad.

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část IV. – Předběhněte útočníky

25. 9. 2017 | Radek Šafránek

Každý web je pod denní palbou zlých robotů (existují i pokusy o ruční zneužití, ale ty jsou méně časté). Jak se útokům bránit? My už přes tři roky používáme cloudové řešení Incapsula a její bezpečnostní prvek WAF.

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část III. – Kontrola nad daty

18. 9. 2017 | Radek Šafránek

Ideální by bylo používat firemní data pouze na zabezpečených firemních IT zařízeních (šifrování, antivir na noteboocích všech platforem, Android zařízeních atd.). Samozřejmě, ne vždy je to 100% možné, ale o to důležitější je v takovém případě dbát na zabezpečení.

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část II. – Nevědomost (ne)omlouvá

11. 9. 2017 | Radek Šafránek

Kolikrát jste to už zažili? Někomu z vašich kolegů či zaměstnanců (možná i vám samotným, ale ani muk) se podařilo pustit si do počítače virus, který zablokoval disk, zpřístupnil citlivá data hackerovi, nebo provedl podobnou nepravost. A pak se na scéně objevil „ajťák“…

Celý článek

Bezpečnost a jak na ni
Část I. – Uživatelé vs. ajťáci?

4. 9. 2017 | Radek Šafránek

Bezpečnost – jak do ní smysluplně investovat a přitom ji neustále zvyšovat? V oblasti bezpečnosti bude pořád co vylepšovat a tím pádem utrácet donekonečna. Vždycky je to o tom, kolik můžete a jste ochotni investovat. A pak je to o lidech. Můžete mít zařízení nabušená tím nejdražším softwarem a nastavit vysoké bezpečnostní standardy, ale pokud se jimi uživatelé nebudou řídit, vyhazujete peníze oknem. Jak tomu zabránit?

Celý článek

  • «
  • 1 / 10

Přeskočit na hlavní nabídku